olej arganowy na włosy i inne sposoby
Oleje :Arganowy, jojoba, kokosowy, lniany i inne sposoby na zdrowe wlosy…

Badanie III fazy pod kontrolą placebo doustnego BG-12 lub Glatirameru w stwardnieniu rozsianym AD 9

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Chociaż obie dawki BG-12 miały znaczący wpływ na postęp niepełnosprawności w badaniu DEFINE, to ani BG-12 (w żadnej dawce), ani octan glatirameru nie miały istotnego wpływu na progresję niepełnosprawności w badaniu CONFIRM. Potencjalnym czynnikiem wpływającym na różnicę w wynikach badania jest to, że w badaniu CONFIRM odsetek pacjentów z progresją niepełnosprawności w grupie placebo (17%) był niższy niż w badaniu DEFINE (27%). w znacznym zmniejszeniu liczby nowych zmian hipointensywnych na obrazach ważonych T1, które charakteryzują się większą utratą aksonów niż zmiany isointense na obrazach ważonych T1.18 To odkrycie sugeruje, że BG-12 może zmniejszyć utratę aksonów, ważne patologiczne podłoże nieodwracalnej niepełnosprawności w stwardnieniu rozsianym. Te wyniki skuteczności towarzyszyły zasadniczo podobnym częstościom zdarzeń niepożądanych, zdarzeniom niepożądanym prowadzącym do przerwania stosowania badanego leku i poważnym zdarzeniom niepożądanym we wszystkich czterech grupach badawczych. Najczęstszymi zdarzeniami niepożądanymi związanymi z leczeniem BG-12 były uderzenia gorąca i zdarzenia żołądkowo-jelitowe, które u większości pacjentów były zgłaszane jako łagodne lub umiarkowane; częstość występowania tych zdarzeń zmniejszyła się z czasem. BG-12 nie wiązało się ze zwiększonym ryzykiem poważnych zakażeń, infekcji oportunistycznych lub nowotworów złośliwych. Profil bezpieczeństwa BG-12 w badaniu CONFIRM był podobny do obserwowanego w badaniu DEFINE.
Chociaż nasze badanie nie było zaprojektowane do testowania wyższości lub nie mniejszej zgodności BG-12 z octanem glatirameru, nominalne wartości P dla bezpośredniego porównania post hoc ujawniły znacznie większy efekt leczenia BG-12 w stosunku do annualizowanego wskaźnika nawrotów (z trzykrotnym codziennie BG-12), liczbę nowych lub powiększających się zmian hiperintensywnych na obrazach ważonych T2 (z obydwoma dawkami BG-12) oraz liczbę nowych zmian hipointensywnych na obrazach ważonych T1 (z trzykrotnie wyższym BG-12); żadne inne porównanie z octanem glatirameru nie było znaczące. Co więcej, nasze wyniki dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa octanu glatirameru były zasadniczo zgodne z wynikami wcześniejszych badań nad lekiem w postaci rzutowo-remisyjnej stwardnienia rozsianego.19-22
Badania przedkliniczne wykazały, że fumaran dimetylu, poprzez indukcję szlaku Nrf2, zmniejsza odpowiedzi zapalne i zapewnia ochronę przed uszkodzeniem wywołanym stresem oksydacyjnym. [233,24] Mechanizmy te mogą przyczyniać się do korzystnych efektów obserwowanych u pacjentów z nawracającą stwardnienie, w tym zmniejszenie nawrotów klinicznych oraz MRI aktywności choroby z BG-12 w porównaniu z placebo, zarówno w badaniach CONFIRM jak i DEFINE fazy 3. Ogólnie rzecz biorąc, odkrycia te wspierają BG-12 jako potencjalne początkowe leczenie doustne u pacjentów z rzutowo-remisyjnym stwardnieniem rozsianym lub jako alternatywę dla obecnie dostępnych terapii.
[patrz też: polineo, układanie włosów męskich, fala uderzeniowa katowice ]

Tags: , ,

No Responses to “Badanie III fazy pod kontrolą placebo doustnego BG-12 lub Glatirameru w stwardnieniu rozsianym AD 9”

 1. Mule Skinner Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Dobry psycholog Warszawa[...]

 2. Juliusz Says:

  Koszt w aptece bez recepty niecałe 20 zł.

 3. Neophyte Believer Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: plan treningowy na masę[...]

 4. Electric Player Says:

  Do tego non stop zimne ręce

 5. Prometheus Says:

  [..] Cytowany fragment: psychoterapia Mokotów[...]

 6. Elena Says:

  Piszta co chceta

Powiązane tematy z artykułem: fala uderzeniowa katowice polineo układanie włosów męskich