olej arganowy na włosy i inne sposoby
Oleje :Arganowy, jojoba, kokosowy, lniany i inne sposoby na zdrowe wlosy…

Bisfosfoniany dla osteoporozy – dokąd zmierzamy cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dane te podnoszą kwestię, czy kontynuacja leczenia bisfosfonianami przynosi dodatkową korzyść w zakresie zapobiegania złamaniom w stosunku do zaprzestania leczenia po 5 latach. Ograniczenia statystyczne wykluczają wnioskowanie o znaczącym powiązaniu między długotrwałym leczeniem a zwiększonym ryzykiem złamania. Należy zauważyć, że wszystkie omówione tutaj dane dotyczące złamań są post hoc i są ograniczone przez siłę statystyczną, stronniczość selekcji, wielkość próby i problemy z czasem, które różnią się w zależności od badań. W związku z tym dostępne dane dotyczące długoterminowej skuteczności nie identyfikują wyraźnie podgrup pacjentów, którzy są bardziej skłonni do czerpania korzyści z terapii farmakologicznej przez okres od 3 do 5 lat. Niemniej pojawienie się kwestii bezpieczeństwa uzasadnia rozważenie nowych algorytmów leczenia u pacjentów z osteoporozą. Dostępne dane sugerują, że bisfosfoniany mogą być bezpiecznie przerwane u niektórych pacjentów bez uszczerbku na korzyściach terapeutycznych, ale żadne odpowiednie badania kliniczne nie wykazały jeszcze, jak długo utrzymują się korzyści z leczenia po zaprzestaniu leczenia. Potrzebne są dodatkowe dane, aby określić, czy markery obrotu kostnego lub gęstość mineralna kości mogą niezawodnie pomóc w decyzjach dotyczących czasu trwania lub przerwania leczenia bisfosfonianami.
Wszystkie oznakowania dotyczące bisfosfonianów, które są obecnie zatwierdzone do leczenia osteoporozy, zawierają stwierdzenie Ważne ograniczenie użycia : Optymalny czas stosowania nie został określony. Wszyscy pacjenci leczeni bisfosfonianami powinni mieć potrzebę ciągłej terapii poddawanej ponownej ocenie okresowo. Aby zoptymalizować skuteczność bisfosfonianów w zmniejszaniu ryzyka złamań, decyzje o kontynuowaniu leczenia muszą być oparte na indywidualnej ocenie ryzyka i korzyści oraz na preferencjach pacjentów. . W związku z tym pacjenci z niskim ryzykiem złamań (np. Młodsi pacjenci bez złamania i z mineralną gęstością kości zbliżającą się do normy) mogą okazać się dobrymi kandydatami do zaprzestania leczenia bisfosfonianami po 3 do 5 latach, podczas gdy pacjenci o podwyższonym ryzyku w przypadku złamania (np. starsi pacjenci z historią złamań i gęstości mineralnej kości pozostającej w zakresie osteoporotycznym) mogą dalej korzystać z kontynuacji leczenia bisfosfonianami.
Oczywiście, biorąc pod uwagę możliwość skumulowanego ryzyka, należy zachować ostrożność przy zamianie bisfosfonianów i innych silnych leków antyresorpcyjnych. Dalsze badanie korzyści i ryzyka długotrwałej terapii, a także monitorowanie ryzyka złamań po odstawieniu leczenia bisfosfonianami, będzie miało kluczowe znaczenie dla określenia najlepszego schematu leczenia dla poszczególnych pacjentów z osteoporozą.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł (10.1056 / NEJMp1202619) został opublikowany 9 maja 2012 r. O godz.
Author Affiliations
Z Oddziału Produktów Rozrodczych i Urologicznych, Biura Nowych Narkotyków (MW, TK, GB) i Oddziału Biometrycznego III, Biura Biostatystyki, Biura Nauk Translacyjnych (JG), Centrum Oceny i Badań Narkotyków, FDA, Srebrny Wiosna, MD.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1
[patrz też: koagulacja na podczerwień, badoo gorzów, imperium zmysłów ]

Tags: , ,

No Responses to “Bisfosfoniany dla osteoporozy – dokąd zmierzamy cd”

 1. Michał Says:

  Cała ta pisanina o witaminie C, E i różnych metalach obecnych w owocach

 2. Neophyte Believer Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu potykacze[...]

 3. Mr. Lucky Says:

  Koncerny farmaceutyczne preferuja syntetyczne wynalazki

 4. Cezary Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: boldenone undecylenate[...]

 5. Liquid Science Says:

  od 3 dni boli mnie brzuch z prawej strony kłuje mnie cos

Powiązane tematy z artykułem: badoo gorzów imperium zmysłów koagulacja na podczerwień