olej arganowy na włosy i inne sposoby
Oleje :Arganowy, jojoba, kokosowy, lniany i inne sposoby na zdrowe wlosy…

Choroba psychiczna – kompleksowa ocena lub lista kontrolna ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nacisk kładziony na manifestacje przekonał psychiatrów, by zastąpili gruntowną metodę oddolnego diagnozowania, opartą na szczegółowej historii życia, żmudnej analizie stanu psychicznego i potwierdzeniu przez informatorów z zewnątrz, z pobieżnym odgórnym metoda polegająca na listach kontrolnych symptomów. Lista kontrolna diagnozuje koszt mniej w czasie i pieniądzach, ale z powodzeniem nie odpowiada diagnozom wynikającym z kompleksowych ocen.3 Pozbawiają oni psychiatrów poczucia, że znają dokładnie swoich pacjentów. Co więcej, kategoria diagnostyczna oparta na listach kontrolnych może być promowana przez branże lub osoby, które chcą czerpać zyski z promowania swojego uznania; w rzeczy samej, firmy farmaceutyczne notorycznie promowały kilka diagnoz DSM w kategoriach lęku i depresji.
Razem te problemy ujawniają krytyczny problem projektowania w DSM. Pomijając myśl o przyczynowości w identyfikowaniu zaburzeń psychicznych, podręcznik promuje podejście oparte na sterowaniu, zasadniczo oparte na zasadzie kciuka w diagnostyce i leczeniu pacjentów – i nie ma oczywistego sposobu na uniknięcie tej praktyki.
Rozpoznanie zaburzenia za pomocą jego objawów nie przekłada się na jego zrozumienie. Lekarze potrzebują heurystycznej koncepcji swojej natury, rozumianej jako przyczyna lub mechanizm, aby uczynić ją zrozumiałą i usprawiedliwić swoje działania w praktyce i badaniach.
Redaktorzy DSM-5 wskazują, że nowe wydanie dostarczy nowe kategorie zaburzeń, zmieni niektóre zestawy kryteriów i podkreśli sprawy ciężkości.4 Ale nie podzieli zaburzeń psychicznych na grupy zrozumiałe przyczynowo. Lekceważenie tej kwestii – po 30 latach doświadczeń z polityką opartą na wyglądzie – sprawia, że proponowane zmiany w DSM-5 wydają się niewielkie. Duże pytanie – Jakie są te zaburzenia. – pozostanie bez odpowiedzi.
Wiele zmian jest przyczynowych. Dla praktykujących psychiatrów sprawa nie jest kwestią do rozważenia dla filozofów, ale raczej cokolwiek, co ma wpływ na wywoływanie lub podtrzymywanie zaburzenia. Przyczyny mogą być pojedyncze lub wielokrotne, konieczne lub wystarczające, etiopatyczne lub mechaniczne; są tak różnorodne w ludzkim życiu psychologicznym, jak sugeruje szeroko zakrojony model biopsychospołeczny. Ale muszą one być określone, aby uczynić przejawy choroby psychicznej zrozumiałymi, a ich leczenie racjonalne.
Chociaż można zdefiniować przyczyny jako wszystko, co czyni różnicę , przyczyny zaburzeń psychicznych wywodzą się z czterech wzajemnie powiązanych, ale dających się rozdzielić rodzin: chorób mózgu, wymiarów osobowości, zachowań motywowanych i spotkań życiowych. I chociaż dla większości pacjentów przyczyną jednej z tych rodzin jest najbardziej znaczący, przyczynowy wpływ kilku z nich często przyczynia się do obrazu klinicznego danego pacjenta. Ten ostatni fakt doprowadził nas, opisując rodziny przyczynowe i ich charakterystyczne sposoby oddziaływania na życie mentalne, aby nazwać je perspektywami i tą metaforą, aby podkreślić, jak zrozumienie przypadku z jednego przyczynowego punktu widzenia może oślepić diagnostę na wkłady innych. PTSD, na przykład, jest stanem umysłu wywołanym przez traumatyczne spotkania z życiem. Jednak dla większości pacjentów kwestie zachowania i temperamentu przyczyniają się do wytrącenia i podtrzymania stanu i muszą zostać zidentyfikowane podczas leczenia
[hasła pokrewne: imperium zmysłów, polineo, atrium21 ]

Tags: , ,

No Responses to “Choroba psychiczna – kompleksowa ocena lub lista kontrolna ad”

 1. Beetle King Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: okulista wrocław prywanie[...]

 2. Mad Jack Says:

  cierpiącym na przewlekłe bóle brzucha o nieustalonej przyczynie

 3. Sandbox Says:

  [..] Cytowany fragment: czekolada bez cukru[...]

 4. Mr. Fabulous Says:

  Boli mnie ostanio brzuch strasznie.

 5. Przemysław Says:

  Article marked with the noticed of: dermatolog[...]

 6. Turnip King Says:

  mam nadczynnosc czy moge stosowac antykoncepcje ?

Powiązane tematy z artykułem: atrium21 imperium zmysłów polineo