olej arganowy na włosy i inne sposoby
Oleje :Arganowy, jojoba, kokosowy, lniany i inne sposoby na zdrowe wlosy…

Choroba psychiczna – kompleksowa ocena lub lista kontrolna

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Debata nad rewizją Podręcznika diagnostyczno-statystycznego zaburzeń psychicznych (DSM) ma więcej niż wewnętrzne znaczenie, ponieważ sposób, w jaki obiecana piąta edycja (DSM-5) rozwiąże debatę, ukształtuje charakter i zakres usług psychiatrycznych na lata przyjść. Ustanowiony obecnie jako główna praca dla amerykańskich psychiatrów, DSM początkowo pojawił się, podobnie jak tom towarzyszący internistom, w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, z publicznym zdrowiem w zakresie występowania i rozpowszechnienia chorób. Ale z trzecią edycją w 1980 r. (DSM-III), DSM zaczął przepisywać, w jaki sposób klinicyści powinni identyfikować zaburzenia psychiczne. Redaktorzy DSM-III uzasadnili ten ruch, zauważając, że prawdopodobieństwo porozumienia diagnostycznego pomiędzy dwoma psychiatrami o tym samym pacjencie było niewiele lepsze niż osiągalne przypadkowo. Oni przypisywali znaczną część trudności sekciarskiej niezgody wśród zwolenników psychodynamicznego, behawioralnego i neurobiologicznego wyjaśnienia choroby psychicznej. I doszli do wniosku, że błąd diagnostyczny można wyjaśnić, jeśli psychiatrzy odłożą na bok spory dotyczące przyczyn, a zamiast tego rozpoznali zaburzenia za pomocą swoich objawów, objawów i przebiegu klinicznego.
DSM-III wywołał rewolucję w psychiatrii. W podręczniku zidentyfikowano każdy warunek z listami kryteriów diagnostycznych; jego redaktorzy zakładali, że przyczyny, mechanizmy i racjonalne traktowanie warunków pojawiłyby się dzięki próbom badawczym, które poparte tymi wiarygodnymi definicjami czerpały z nieograniczonych zasobów objaśniających biopsychospołecznego zasobu wiedzy.
Rewolucje rozwiązują niektóre problemy – ale zazwyczaj podnoszą inne, które są niezamierzone i nieoczekiwane. Rewolucja DSM nie była wyjątkiem. Podejście diagnostyczne oparte na pozorach klinicznych, podobne do korzystania z przewodnika terenowego przyrodnika, okazało się sukcesem taktycznym, ponieważ ustabilizowało sekciarski konflikt, ale strategiczną porażką, ponieważ nie zapewniało żadnego sensu zaburzeń psychicznych – to jest nie ma lepszej odpowiedzi na pytanie czym one są. niż wiele przykładów.
Niewątpliwie DSM-III przyniósł pewne korzyści dla praktyki psychiatrycznej, w tym spójność diagnozy, jednolitość w schematach terapeutycznych i zaufanie do badań klinicznych w oparciu o wiarygodne kryteria inkluzyjne i wykluczające, które diagnozy DSM mogą dostarczyć badaczom. Wielu psychiatrów, którzy pamiętają niezgodę w psychiatrii przed DSM-III, uważa te zdobycze za wystarczające. Ich zdaniem, kolejne poprawione wydania poprawiły niedociągnięcia, które pozostały.
Jednak publikacja piątej rewizji DSM – teraz obiecanej w 2013 r. – była wielokrotnie odkładana, głównie dlatego, że podstawowe problemy związane z podejściem DSM-III okazały się trudne do rozwiązania. Najpoważniejszym problemem, wspólnym dla przewodników terenowych, jest trudność oddzielania istot o podobnym wyglądzie.
Na przykład, psychiatrzy stosujący diagnozę DSM duża depresja mają tendencję do mieszania się z pogrążonymi w żałobie pacjentów zarówno z tymi, którzy są dotknięci klasyczną melancholią, jak i tymi, które są zdemoralizowane przez okoliczności.1 Mieszanie podobnych pacjentów, u których występują różne warunki, prawdopodobnie tłumaczy, dlaczego tej kategorii diagnostycznej rozwija się w miarę upływu czasu i sugeruje, dlaczego skuteczność leków antydepresyjnych podawanych osobom z rozpoznaniem poważnej depresji została ostatnio zakwestionowana2. Ta tendencja do zamazywania naturalnych różnic może wyjaśniać, dlaczego inne diagnozy DSM – takie jak zespół stresu pourazowego (PTSD) i zespół deficytu uwagi – zostały nadużyte, jeśli nie są nadużywane.
Wiele kwestii budzących obawy wynika z kolejnej zmiany w praktyce, którą nieumyślnie zachęcał DSM-III
[przypisy: hydroksyzyna cena, sanvita knurów, przegladarka skierowan sanatoryjnych ]

Tags: , ,

No Responses to “Choroba psychiczna – kompleksowa ocena lub lista kontrolna”

 1. Janina Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu zdrowie choroba trzewna[...]

 2. Candy Butcher Says:

  z moim samopoczuciem po samym hormonie było kiepsko

 3. Apolonia Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do gabinet medycyny estetycznej[...]

 4. Paulina Says:

  Mój mąż prawie pięć lat temu miał udar niedokrwienny połowiczny prawostronny.

Powiązane tematy z artykułem: hydroksyzyna cena przegladarka skierowan sanatoryjnych sanvita knurów