olej arganowy na włosy i inne sposoby
Oleje :Arganowy, jojoba, kokosowy, lniany i inne sposoby na zdrowe wlosy…

Dwieście lat kosztów szpitalnych i śmiertelności – MGH i cztery eraty wartości w medycynie ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W ostatniej dekadzie XIX wieku, kiedy liczba przyjęć przekroczyła 3300 rocznie, śmiertelność stała się bardziej spójna. Dane również opowiadają historię epidemiologiczną. Epidemie cholery w latach 1832-1834, 1849-1854 i 1865 są wyraźnie widoczne, podobnie jak pandemia grypy z 1918 roku. Rola szpitala w opiece nad chorymi i rannymi podczas wojen, w szczególności wojny secesyjnej i II wojny światowej, również mogła pozostać niezauważona.
Szczyty umieralności pomiędzy rokiem 1848 a wojną secesyjną prawdopodobnie mają bardziej złożone czynniki i nie wyrównują się w zgodzie z trendami śmiertelności szpitalnej gdzie indziej. Znaczący szczyt uważnie śledzi wprowadzenie znieczulenia eterowego, którego stosowanie po raz pierwszy zostało wykazane na MGH 16 października. , 1846. Być może zdolność do wykonywania bardziej zróżnicowanych procedur na pacjentach cierpiących na chorobę o bardziej złożonych warunkach przyczyniła się do tego wzrostu, zarówno ze względu na wprowadzenie infekcji (nazywanej później szpitalnictwem ), czy też z odważniejszych chirurgów testujących granice ich uzbrojenia. Równoczesny wzrost liczby przyjęć (z 447 w 1846 r. Do 1255 r. Do 1860 r.) Również zwiększa prawdopodobieństwo, że pacjenci, którzy w innym przypadku mieliby być pod opieką w domu – lub nie otrzymywali opieki, ponieważ ich choroba była zbyt zaawansowana – przyszli do szpitala. Wzrost śmiertelności w szpitalach między końcem lat 40. a końcem lat pięćdziesiątych nastąpił w czasie, kiedy więcej Amerykanów było hospitalizowanych, a umieranie w szpitalu stało się bardziej pożądane niż tradycyjna śmierć w domu.
Koszt na pacjenta odprowadzonego żywcem odzwierciedla również czasy. Od otwarcia MGH do końca Wielkiego Kryzysu koszty pozostały nadzwyczaj stabilne, podczas gdy większość opieki szpitalnej była opieką charytatywną lub opłacana przez samych pacjentów. Wraz z rozwojem prywatnych ubezpieczeń, Medicare i Medicaid po 1965 roku oraz technologii medycznej, dane o kosztach wskazują na stromy punkt zwrotny na początku lat 60. (kiedy koszty najpierw przekroczyły 4000 USD na pacjenta) i szybki wzrost w późniejszym okresie (koszty przekraczające 25 000 USD w 2002 roku ). Godne uwagi wyjątki od tego nieubłaganego wzrostu nastąpiły z powodu zamrożenia cen na początku lat 70. ubiegłego wieku i wzrostu zarządzanej opieki w połowie lat osiemdziesiątych. W ostatnim dziesięcioleciu nastąpił nawet bardziej gwałtowny wzrost kosztów. Chociaż koszty w akademickim ośrodku zdrowia, takim jak MGH, które obejmują wydatki na badania i nauczanie, przekraczają te w przypadku przeciętnego szpitala w USA, tendencje kosztów obserwowaliśmy równolegle do tych obserwowanych w innych szpitalach od 1960 roku.
Dane te dokumentują ewolucję wartości opieki zdrowotnej w czterech różnych okresach. Pierwsza, od 1821 do 1910 roku, charakteryzowała się losową zmiennością śmiertelności w szpitalu wokół stabilnej średniej (8,7%) i kosztów płaskich (średnia, 997 USD na pacjenta wyładowanego żywcem). Drugi, od 1911 r. Do 1960 r., Był świadkiem niewielkich spadków śmiertelności przy niewielkim wzroście kosztów. W latach 1961-2000 nastąpił gwałtowniejszy spadek umieralności i większy wzrost kosztów. Dostępne dane sugerują, że od 2001 r. Śmiertelność była na poziomie, podczas gdy koszt na pacjenta gwałtownie się zwiększył.
Aby uwzględnić złożoność śmiertelności i kosztów w szpitalach, kontrolowaliśmy wpływ rocznych wyników na następny, trendy świeckie (np. Oczekiwaną długość życia przy urodzeniu) oraz na istotne wydarzenia (wojny i epidemie)
[hasła pokrewne: objawy pozapiramidowe, uzdrowisko leczenia sanatoryjnego dorosłych, seboradin fitocell ]

Tags: , ,

No Responses to “Dwieście lat kosztów szpitalnych i śmiertelności – MGH i cztery eraty wartości w medycynie ad”

 1. Ewa Says:

  Taki sok jest smaczny, a witaminy i enzymy zawarte w nim działają natychmiast

 2. Fast Draw Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do badanie dopplera[...]

 3. Pluto Says:

  U mnie marchewka jest zawsze obok buraka, selera czy jabłka.

 4. Samuel Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: trening[...]

 5. Eryk Says:

  Jak pojwi się problem to najlepiej iśc z nim do specjalisty

Powiązane tematy z artykułem: objawy pozapiramidowe seboradin fitocell uzdrowisko leczenia sanatoryjnego dorosłych