olej arganowy na włosy i inne sposoby
Oleje :Arganowy, jojoba, kokosowy, lniany i inne sposoby na zdrowe wlosy…

Dwieście lat kosztów szpitalnych i śmiertelności – MGH i cztery eraty wartości w medycynie cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Stwierdziliśmy, że przed rokiem 1910 nie było zależności między kosztem a śmiertelnością. Pomiędzy rokiem 1911 a 1960 istniała słaba relacja, a za każdy tysiąc dolarów wzrostu kosztów umieralność zmniejszała się o dwa zgony na 1000 pacjentów (wartość P dla związku między śmiertelnością a kosztem, 0,12). W latach 1961-2000 relacja była silniejsza, a za każdy tysiąc dolarów wzrost kosztów śmiertelność spadła o 2,4 zgonów na 1000 pacjentów (p = 0,0008). Dane są niewystarczające do ustalenia związku między kosztami a śmiertelnością od 2001 r. Wydaje się więc, że zidentyfikowaliśmy cztery epoki wartości w medycynie amerykańskiej, jak opisano w jednym akademickim ośrodku medycznym. Pierwsza cechowała się względnie wysoką umieralnością w szpitalu, ale stosunkowo niskimi kosztami, z różnicami rok do roku prawdopodobnie zdeterminowanymi przez wydarzenia świeckie i epidemie bardziej niż przez jakość opieki. W drugiej epoce wartość skromniej wzrosła wraz z wprowadzeniem nowoczesnych terapii o wysokim działaniu, od salwarsana w 1910 r. Po penicylinę i inne antybiotyki; W szpitalach, które opiekowały się szerszym spektrum pacjentów, stosowane były przełomowe odkrycia medyczne. W trzeciej erze wartość wzrosła jeszcze bardziej, ponieważ rozwijający się kompleks badawczo-przemysłowy wprowadził diagnostykę i terapię w celu zajęcia się rozszerzającą się gamą chorób. W każdej z tych epok napotkano wyzwania i stopniowo rozwiązywano je w sposób zwiększający wartość.
Epoka po roku 2000 zdaje się jednak charakteryzować coraz mniejszymi zyskami, a wzrost kosztów znacznie przewyższa redukcję śmiertelności w szpitalnictwie. Leczenie ciężko chorych pacjentów o coraz bardziej złożonych warunkach przyczynia się do tego zjawiska, ale fakt ten niewiele ma na celu złagodzenie realiów, że po raz pierwszy poprawa śmiertelności w szpitalu może nastąpić z powodu niezrównoważonych wzrostów kosztów. Dokładne zbadanie naszej przeszłości wyjaśnia, jak trudne jest dziś nasze wyzwanie.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Z Dartmouth-Hitchcock Medical Center, Liban, NH (GSM); National Quality Forum, Washington, DC (AAD); Massachusetts General Hospital, Boston (XL); i Case Western Reserve University School of Medicine, Cleveland, OH (DN).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Shahian DM, Wolf RE, Iezzoni LI, Kirle L, Normand SL. Zmienność w pomiarach śmiertelności w całym szpitalu. N Engl J Med 2010; 363: 2530-2539 [Erratum, N Engl J Med 2011; 364: 1382.]
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
2. Holmes OW. Homeopatia i jej pokrewne złudzenia. W: Zebrane eseje 1842 – 1882. Boston: Houghton, Mifflin, 1892.

3. Departament Zdrowia i Higieny Psychicznej w Nowym Jorku, Biuro Statystyki Witalnej. Podsumowanie istotnych statystyk 2009. Miasto Nowy Jork, grudzień 2010 r .: 106.

4. Stevens RA. Opieka zdrowotna na początku lat sześćdziesiątych. Health Care Financ Rev 1996; 18: 11-22
Web of Science Medline
5. Schactman D, Altman SH, Eilat E, Thorpe KE, Doonan M. Perspektywy wydatków na leczenie szpitalne Health Aff (Millwood) 2003; 22: 12-26
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (5)
Zamknij Cytowanie artykułów
[patrz też: badoo gorzów, koagulacja na podczerwień, cyklopiroksolamina ]

Tags: , ,

No Responses to “Dwieście lat kosztów szpitalnych i śmiertelności – MGH i cztery eraty wartości w medycynie cd”

 1. Feliks Says:

  Profilaktykę i w ogóle wzmacniająca krążenie trzeba rozpocząć już po 40

 2. Tough Nut Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dentysta ochota warszawa[...]

 3. Maksymilian Says:

  Ja mam stwierdzona nadczynność ale objawy niedoczynność tarczycy

 4. Bowie Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: kurs makijażu permanentnego[...]

 5. Papa Smurf Says:

  Zawartość witamin podawana jest na 100g owoców

 6. Waylay Dave Says:

  Article marked with the noticed of: transport medyczny[...]

 7. Vortex Says:

  Za duzo slodyczy, chleba, zimniakow, bananow

Powiązane tematy z artykułem: badoo gorzów cyklopiroksolamina koagulacja na podczerwień