olej arganowy na włosy i inne sposoby
Oleje :Arganowy, jojoba, kokosowy, lniany i inne sposoby na zdrowe wlosy…

Dwieście lat kosztów szpitalnych i śmiertelności – MGH i cztery eraty wartości w medycynie

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ostatnie dyskusje na temat świadczenia opieki zdrowotnej koncentrują się na wartości, określanej jako osiągnięte efekty zdrowotne na wydany dolar. Jedną z wyjątkowych wartości w ciągu ostatnich dwóch stuleci dają dane o śmiertelności i kosztach z Massachusetts General Hospital (MGH), który świętował 200-lecie istnienia w 2011 r. Dane te uzupełniają kronikę opieki nad MGH, którą czasopismo publikuje od 1924 r. w formie Case Records of Massachusetts General Hospital . Historia, o której mówią te źródła, ma konsekwencje wykraczające poza MGH, odzwierciedlając krajowe tendencje w opiece nad pacjentami z ostrym stanem. Śmiertelność hospitalizacyjna MGH (brązowa) i skorygowany koszt na pacjenta, który został zwolniony na życie (w 2010 r., Niebieski, 1821-2010). Czując się zobowiązanym do udokumentowania opieki nad MGH w celu usprawiedliwienia stałego wsparcia filantropijnego, powiernicy szpitala starali się ocenić jakość opieki od dnia otwarcia szpitala w 1821 roku (po 10-letnim opóźnieniu przypisywanym wymogom wojny z 1812 roku i trudności w uzyskaniu finansowania). Każdego miesiąca dwóm powiernikom przydzielono odpowiedzialność za opiekę szpitalną i zaadresowano wszelkie skargi lub sugestie. Ponadto MGH zgłaszał corocznie informacje o stanie pacjentów wychodzących ze szpitala, początkowo klasyfikując ich jako osoby pozostawione martwe, niezdolne do pracy lub zerwane (równoważne z poradą lekarską ), nie ulżyło, nie ulżyło ani nie urodziło się dobrze (raporty roczne MGH są dostępne w Książkach Google). Klasyfikacje zostały uproszczone w 1916 r., Aby zawierały tylko martwe, niezmienione lub ulepszone (co doprowadziło niektórych do błędnego wniosku, że żaden pacjent nie opuścił MGH dobrze od 1915 r.). Szpital zebrał również dane na temat kosztów hospitalizacji na pacjenta wyładowanego żywcem (skorygowano tu do 2010 r. Za pomocą metody wskaźnika cen konsumpcyjnych). Wykresy przedstawiają wykres przebiegu wartości, mierzony w kategoriach śmiertelności i kosztów przypadających na pacjenta.
Śmiertelność szpitalna jest złożona i należy ją stosować ostrożnie w ocenie jakości opieki, ale badanie podłużne zapewnia potencjalnie cenny wgląd w wartość. Jak zauważył kiedyś Oliver Wendell Holmes, sr. Śmiertelność szpitala zależy nie tylko od leczenia pacjentów, ale także od klasy chorób, w której przyjmuje się, w miejscu, w którym się znajduje, na sezon i wiele innych okoliczności. 2 Śmiertelność wewnątrzszpitalna zależy od danych demograficznych pacjentów, skali przypadku, nasilenia i przypadku. W dłuższym okresie czasu, trendy historyczne (np. Zwiększona długość życia spowodowana poprawą warunków sanitarnych i żywienia), dostęp do opieki, wydarzenia świeckie (np. Epidemie i wojny), zmieniające się preferencje pacjentów (np. Pragnienia opieki na zakończenie życia w domu lub w szpitalu), malejąca długość pobytu oraz szereg dostępnych usług (np. zwiększona liczba zabiegów chirurgicznych po znieczuleniu i antyseptykach) również silnie wpływa na śmiertelność w szpitalu.
Wszystkie te czynniki należy uwzględnić przy analizie krzywej umieralności na 189 lat. Wczesna zmienność odzwierciedla stosunkowo niewielką liczbę przyjęć w pierwszych trzech dziesięcioleciach MGH (od 103 w 1822 r. Do 866 w 1849 r.), Kiedy koncepcja szpitala ogólnego była nowa, pacjenci często byli tymi, których nie stać na opiekę domową, oraz epidemie powodowały znaczące wahania w szpitalach
[patrz też: objawy pozapiramidowe, układanie włosów męskich, przegladarka skierowan sanatoryjnych ]

Tags: , ,

No Responses to “Dwieście lat kosztów szpitalnych i śmiertelności – MGH i cztery eraty wartości w medycynie”

  1. Mikołaj Says:

    Boli mnie ostanio brzuch strasznie.

  2. Juliusz Says:

    [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: chirurgia plastyczna[...]

  3. Grave Digger Says:

    jagody goji są smaczne i to wystarczy

Powiązane tematy z artykułem: objawy pozapiramidowe przegladarka skierowan sanatoryjnych układanie włosów męskich