olej arganowy na włosy i inne sposoby
Oleje :Arganowy, jojoba, kokosowy, lniany i inne sposoby na zdrowe wlosy…

Dzielenie się troską o poprawę dostępu do opieki podstawowej

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Uzyskanie szybkiego dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej jest coraz większym problemem dla wszystkich dorosłych Amerykanów. W Massachusetts średnie czasy oczekiwania na nowych pacjentów w celu uzyskania wizyty w zakresie chorób wewnętrznych wzrosły o 82% w ciągu 2 lat po rozszerzeniu zakresu ubezpieczenia zdrowotnego; obecne czasy oczekiwania wynoszą średnio 36 dni w przypadku medycyny rodzinnej i 48 dni w przypadku chorób wewnętrznych.1 W badaniu krajowym z 2011 r. 57% pacjentów chorych i potrzebujących pomocy medycznej nie mogło natychmiast uzyskać dostępu do opieki, z 53% w 2006 r.2 Przyczyną problemu z dostępem jest brak równowagi między popytem na opiekę a zdolnością do zapewnienia opieki. Popyt rośnie, ponieważ populacja powiększa się, starzeje się i staje w obliczu otyłości i epidemii cukrzycy. Wydajność maleje, ponieważ stosunek lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (lekarzy rodzinnych, internistów ogólnych, lekarzy pielęgniarskich i asystentów lekarskich) do spadku populacji; Oczekuje się, że wskaźnik ten spadnie o 9% w latach 2005-2020. Nawet przy dramatycznym wzroście odsetka studentów medycyny amerykańskiej wybierających karierę w podstawówce, odwrócenie tego trendu zajęłoby dziesięciolecia.
Problem z dostępem stanowi poważny dylemat. Z jednej strony, pogłębiający się niedobór lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oznacza, że rozmiar panelu – liczba pacjentów pod opieką każdego klinicysty – wzrośnie. Z drugiej strony, średni rozmiar panelu jest już zbyt duży, a jego dalszy wzrost pogorszy dostęp, pogorszy jakość i pogorszy wypalenie wśród lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Klinicyści z panelami o wielkości 2500 pacjentów (średnia krajowa wynosi około 2300) musieliby spędzić 18 godzin dziennie, aby zapewnić doskonałą opiekę przewlekłą i profilaktyczną4 i wymagałyby jeszcze więcej godzin na ostrą koordynację opieki i opieki. Podstawowa opieka dla dorosłych, która jest obecnie organizowana, nie jest zrównoważonym przedsięwzięciem.
Problem staje się jasny, gdy określamy związek między popytem a mocą 5. Zdolność produkcyjna równa się liczbie wizyt klinicystów na dobę razy liczbę dni roboczych w roku. Popyt jest równy wymiarowi panelu razy średnia liczba wizyt na pacjenta na rok. Jeśli klinicysta widzi 20 pacjentów dziennie i pracuje 210 dni w roku, pojemność wynosi 4200 wizyt rocznie. Jeśli rozmiar panelu wynosi 2000, a przeciętny pacjent widzi klinicystę 3 razy w roku, popyt jest 6000 razy w roku – i istnieje niedopuszczalne niedopasowanie między wydajnością i popytem. Aby zrównoważyć wydajność i popyt, wielkość panelu musiałaby zostać zmniejszona do 1400, co zmniejszyłoby popyt do 4200. Wielkość panelu również musi być skorygowana o ryzyko, ponieważ starsi i chorzy pacjenci wymagają więcej wizyt rocznie; w przypadku panelu geriatrycznego wymagającego średnio 6 wizyt rocznie, rozsądny rozmiar panelu wynosiłby 700.
W jaki sposób podstawowa opieka zdrowotna może reagować na rosnące zapotrzebowanie na opiekę dzięki zwiększeniu wydajności i poprawie jakości życia oraz poprawie jakości życia klinicystów. Jedną z odpowiedzi jest dla lekarzy dzielenie się opieką z uprawnionym zespołem opieki zdrowotnej.
Dzielenie się opieką obejmuje zarówno zmianę paradygmatu, jak i konkretną strategię zwiększania zdolności. Zmiana paradygmatu (kultury) przekształca praktykę z myślenia ja na my . W przeciwieństwie do modelu samotnego lekarza z opiekunem, w którym lekarz przyjmuje całą odpowiedzialność, podejmuje wszystkie decyzje i deleguje zadania członkom zespołu, ale zdolność widzenia większej liczby pacjentów nie wzrasta, paradygmat my wykorzystuje zespół klinicyści i niekliniani, którzy zapewniają opiekę panelowi pacjenta, z realokacją obowiązków, a nie tylko zadań, tak aby wszyscy członkowie zespołu mieli znaczący wkład w zdrowie swojego panelu pacjentów
[podobne: dymnica pospolita, układanie włosów męskich, pioch kartuzy ]

Tags: , ,

No Responses to “Dzielenie się troską o poprawę dostępu do opieki podstawowej”

 1. Lidia Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu depilacja laserowa Poznań[...]

 2. Amelia Says:

  nadwrażliwe jelita i nietolerancja mleka krowiego

 3. Nela Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: medycyna estetyczna warszawa[...]

 4. Bruno Says:

  Myślałam że to anemia

 5. Mud Pie Man Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: psycholog dziecięcy kielce[...]

 6. Mental Says:

  Każdy zastrzyk może uszkodzić nerw na przykład

Powiązane tematy z artykułem: dymnica pospolita pioch kartuzy układanie włosów męskich