olej arganowy na włosy i inne sposoby
Oleje :Arganowy, jojoba, kokosowy, lniany i inne sposoby na zdrowe wlosy…

Kontynuacja leczenia bisfosfonianami w leczeniu osteoporozy – dla kogo i na jak długo ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Żadna z prób nie wykazała ogólnej redukcji złamań pozakręgowych. Przedziały ufności dla wszystkich wyników złamania były szerokie, odzwierciedlając stosunkowo mały rozmiar prób i niewielką liczbę złamań. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę całość dowodów, uważamy, że dowody dotyczące złamań kręgów są najsolidniejszą podstawą zaleceń klinicznych. Ryzyko klinicznego złamania kręgu i liczby, które trzeba leczyć przez 5 lat, aby zapobiec złamaniu kręgu klinicznego w badaniu interwencyjnego długotrwałego przedłużenia złamań (FLEX). Tabela pokazuje, że w badaniu FLEX ryzyko klinicznego złamania kręgów u pacjentów otrzymujących placebo było związane z gęstością mineralną kości na szyjce kości udowej na początku przedłużonego badania (po 5 latach leczenia alendronianem), jak również z obecnością złamania kręgów w tym czasie. Badanie HORIZON potwierdziło również, że gęstość mineralna kości była czynnikiem predykcyjnym ryzyka złamania kręgów wśród uczestników, którzy przerwali leczenie kwasem zoledronowym. Ponieważ redukcja ryzyka klinicznego złamania kręgu przy ciągłym leczeniu alendronianem w badaniu FLEX była zasadniczo zgodna w podgrupach określonych przez gęstość mineralną kości na szyjce kości udowej oraz obecność lub brak wcześniejszego złamania kręgosłupa, dla analizy przedstawionej w tabeli przyjęto, że nie było interakcji z leczeniem, chociaż liczba złamań w obrębie podgrup była mała, a moc wykrycia interakcji była niska.2,4 Użyliśmy danych z FLEX do oszacowania liczby potrzebnej do leczenia (przez 5 dodatkowych lat), aby zapobiec jednej klinicznej złamanie kręgów w podgrupach określonych przez gęstość mineralną kości na szyjce kości udowej i przez przeważający status złamania kręgu przy wejściu do FLEX (po 5 latach początkowego leczenia alendronianem). Ryzyko złamań kręgów jest najwyższe, a liczba potrzebna do leczenia jest najniższa dla pacjentów z wynikiem T szyi szyjnej poniżej -2,5, co sugeruje, że ci pacjenci mogą rozsądnie spodziewać się korzyści z kontynuacji terapii bisfosfonianami. Ponadto, kontynuacja może również przynieść korzyść pacjentom z wcześniejszym złamaniem kręgu z nieco wyższym (chociaż nie wyższym niż -2,0) wynikiem T dla gęstości mineralnej kości. W badaniu FLEX 50% pacjentów otrzymujących alendronian zostało skierowanych na kontynuowanie leczenia dawką 5 mg na dobę, połowę zwykłej dawki klinicznej 10 mg na dobę; zmiany w gęstości mineralnej kości oraz w markerach obrotu kostnego i skuteczności przeciwzłamaniowej były podobne w tej grupie. Chociaż wpływ na bezpieczeństwo podawania mniejszych dawek nie jest znany, wyniki te sugerują, że dawki niższe niż zwykle 70 mg na tydzień można rozważyć w przypadku długotrwałego stosowania.
Tabela pokazuje, że liczby potrzebne do leczenia są znacznie wyższe dla osób bez wcześniejszych złamań, które mają wynik T szyi kości udowej powyżej -2,0 po początkowym okresie leczenia, co sugeruje, że takie kobiety mogą przerwać leczenie i mają stosunkowo niskie ryzyko kolejnego kręgu pęknięcie. Ta grupa pacjentów obejmowałaby wielu z tych, którzy początkowo zaczęli otrzymywać bisfosfoniany, gdy mieli gęstość mineralną kości powyżej zakresu osteoporotycznego lub w celu zapobiegania ubytkowi kości.
W przypadku pacjentów, którzy przerwali leczenie po 5 latach, obecnie brak danych wskazujących klinicystom czas i leczenie
[przypisy: układanie włosów męskich, koagulacja na podczerwień, nortryptylina ]

Tags: , ,

No Responses to “Kontynuacja leczenia bisfosfonianami w leczeniu osteoporozy – dla kogo i na jak długo ad”

 1. Rita Says:

  na nadciśnienie, wystarczy suplementacja

 2. Urszula Says:

  Article marked with the noticed of: psychoterapeuta warszawa[...]

 3. Broomspun Says:

  Polska sluzba zdrowia nie jest taka zla

 4. Knuckles Says:

  Article marked with the noticed of: dieta bezglutenowa[...]

 5. Gabriel Says:

  Wiecie, droga redakcjo co mnie bardzo złości?

Powiązane tematy z artykułem: koagulacja na podczerwień nortryptylina układanie włosów męskich