olej arganowy na włosy i inne sposoby
Oleje :Arganowy, jojoba, kokosowy, lniany i inne sposoby na zdrowe wlosy…

Niedokończona podróż – stulecie reformy systemu opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych ad 5

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Entuzjazm dla reformy systemu dostaw i płatności uosabia atrakcyjne politycznie aspiracje, że Stany Zjednoczone mogą łagodzić wydatki poprzez poprawę jakości. Jednak pomimo całej tej innowacji, Amerykanie nie odnoszą sukcesów w ograniczaniu wydatków na opiekę zdrowotną. Stany Zjednoczone przeszły przez dziwne trendy w ciągu ostatnich dziesięcioleci – od zarządzania przez opiekę nad konsumentem po opiekę odpowiedzialną – ale do tej pory nie udało im się uzyskać wiarygodnej kontroli kosztów6. Rosnące koszty opieki zdrowotnej są problemem w uprzemysłowionym świecie, chociaż innym krajom wydaje się znacznie mniej, jednocześnie ubezpieczając całe ich populacje. Mimo to, lekcje z międzynarodowego doświadczenia są w dużej mierze ignorowane przez amerykańskich decydentów i analityków, którzy chcą opracować wyjątkowo amerykańskie rozwiązanie . Stany Zjednoczone nie przyjęły polityki ograniczania kosztów, która działa w innych krajach: globalne budżetowanie, ogólnosystemowe harmonogramy opłat i zasady płatności , zakupy monopsony i kontrole po stronie podaży na drogich technologiach. Zamiast tego Ameryka nadal utrzymuje wysokie ceny i olbrzymie koszty administracyjne narzucone przez nasz bizantyjski system ubezpieczeń.
Awarie amerykańskiej polityki zdrowotnej
Amerykańska polityka zdrowotna to historia postępu, która przyniosła znaczne korzyści w zakresie ubezpieczenia zdrowotnego w ciągu ostatniego stulecia, a jej kulminacją było uchwalenie ustawy o ACA. Ale amerykańska polityka zdrowotna była także skrajną porażką, ponieważ stworzyła niesprawiedliwy, nieefektywny system, który jest najdroższy na świecie i pozostawia 20% nieelastycznej populacji nieubezpieczonej. Ubezpieczenie zdrowotne powinno być źródłem bezpieczeństwa i reasekuracji. System ubezpieczeń w USA jest zbyt często źródłem cierpienia, niepokoju, niepewności ekonomicznej i frustracji.
Zbyt wielu Amerykanów, którzy zachorują, jest zmuszonych martwić się o to, jak płacić rachunki medyczne i grozi bankructwem medycznym, zamiast skupiać się na tym, aby się dobrze wyleczyć lub radzić sobie z chorobami, które się nie poprawią. Zbyt wielu Amerykanów nie może uzyskać przyzwoitych, niedrogich ubezpieczeń, ponieważ mają one wcześniejsze warunki, brak środków finansowych lub pracują dla małej firmy. Zbyt wielu Amerykanów ze stałą niepełnosprawnością musi czekać zbyt długo, zanim Medicare je zatwierdzi. Zbyt wielu Amerykanów, którzy kwalifikują się do Medicaid i CHIP, znajduje się pomiędzy pęknięciami. Zbyt wielu ubezpieczonych Amerykanów jest tylko jedna choroba, odkąd odkrywają, że mają niewystarczający zasięg, który pozostawia im przytłaczające rachunki. Zbyt wielu Amerykanów musi walczyć ze swoimi firmami ubezpieczeniowymi, aby uzyskać gwarantowane świadczenia.
To, że te i inne zniewagi trwają tak długo, jest oskarżeniem o amerykańską politykę zdrowotną i jej moralną jakość. Jeśli jest coś, czego powinniśmy się nauczyć z doświadczeń innych krajów, które mają powszechny zasięg, to nie musi tak być. Żaden z tych problemów nie jest naturalny ani nieunikniony – są one wynikiem decyzji politycznych podjętych przez Stany Zjednoczone.
Przyszłe wyzwania
W nadchodzących latach kształtowana będzie polityka zdrowotna Stanów Zjednoczonych i być może przekształcana przez naciski fiskalne i politykę deficytu. Wielkość Medicare i Medicaid oraz przewidywany wzrost wydatków sprawiają, że są one prawdopodobnymi celami dla planów zmniejszenia deficytu federalnego
[patrz też: pediatra ostrołęka, polineo, tymoleptyki ]

Tags: , ,

No Responses to “Niedokończona podróż – stulecie reformy systemu opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych ad 5”

 1. Kuba Says:

  Byłam już u dwóch dermatologów

 2. Glyph Says:

  [..] Cytowany fragment: usta[...]

 3. Antonina Says:

  mam wskazanie lekarza neurologa

 4. Jadwiga Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do fizjoterapeuta[...]

 5. Joanna Says:

  Niedoczynność tarczycy to dość uciążliwa choroba i trzeba brać leki praktycznie cały czas

 6. Elżbieta Says:

  [..] Cytowany fragment: kosmetyczka[...]

 7. Tan Stallion Says:

  Ja po kilku infekcjach, które u mojego dziecka skończyły się zapaleniem oskrzeli

Powiązane tematy z artykułem: pediatra ostrołęka polineo tymoleptyki