olej arganowy na włosy i inne sposoby
Oleje :Arganowy, jojoba, kokosowy, lniany i inne sposoby na zdrowe wlosy…

Niedokończona podróż – stulecie reformy systemu opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dała także przeciwnikom ubezpieczeniowym rządową realną alternatywę ucieleśnioną amerykańską drogą . Jednak prywatne ubezpieczenie skorzystało z hojności rządu: rząd federalny dotował sponsorowany przez pracodawcę zasięg poprzez wyłączenie z podlegających opodatkowaniu płatności z tytułu składek zarobionych przez pracodawców w imieniu pracowników. Nawet gdy rosło, ubezpieczenie sponsorowane przez pracodawców pozostawało poza zasięgiem wielu Amerykanów. Nie zdoławszy zabezpieczyć krajowego ubezpieczenia zdrowotnego, reformatorzy zmienili strategie w połowie wieku. Promowali mniej kontrowersyjną politykę, taką jak federalne finansowanie budowy szpitali i badań medycznych, i postanowili stopniowo budować federalny system ubezpieczeń zdrowotnych, grupowo. Programy rządowe obejmowałyby politycznie przyjazne, godne populacje – poczynając od osób starszych – które miały problemy z uzyskaniem prywatnego ubezpieczenia, a także pewne kategorie osób o niskich dochodach, których nie było na to stać. W 1965 r. Uchwalenie Medicare i Medicaid ustanowiło ten model demograficznego inkrementalizmu, jednocześnie zmieniając rolę rządu w amerykańskiej opiece medycznej. Następnie decydenci skoncentrują się na rozszerzeniu publicznego ubezpieczenia kobiet ciężarnych, dzieci i osób niepełnosprawnych oraz określonych chorób (takich jak schyłkowa niewydolność nerek).
Pomimo wzrostu liczby sponsorowanych przez pracodawcę ubezpieczeń oraz pojawienia się Medicare i Medicaid, amerykański system ubezpieczeń zdrowotnych od dawna ma poważne luki i nierówności. Wielu pracujących Amerykanów, zwłaszcza tych w małych firmach, nie ma dostępu do pokrycia pracowniczego i trudno było im kupić niedrogie, kompleksowe polityki na niepowiązanym rynku ubezpieczeniowym. Odkrycie, że prywatni ubezpieczyciele kierowali kobiety w ciąży i pacjentów z rakiem do więzień resuscytacyjnych3 – wymuszanie powodów do anulowania ubezpieczenia dla osób, których sytuacja medyczna uczyniła je złym ryzykiem aktuarialnym – doskonale oddaje imperatywy ekonomiczne i moralną nielogię danego rynku. Na tym rynku najgroźniejsze osoby, które najbardziej potrzebują ubezpieczenia, najtrudniej je zdobyć.
Istnieją również luki w ubezpieczeniach publicznych. Beneficjenci opieki zdrowotnej ponoszą znaczny podział kosztów, a program nie obejmuje długoterminowych pobytów w domach opieki. Osoby zarejestrowane w ramach programu Medicaid często mają problemy ze znalezieniem lekarzy, którzy je zobaczą, co jest w dużej mierze następstwem niskich stawek zwrotu dla populacji, która nie ma siły politycznej, aby zapewnić odpowiednią płatność. Stany zapięte w stan gotówki czasami obniżały świadczenia Medicaid i eliminowały ubezpieczenie opcjonalnych populacji podczas okresów spowolnienia gospodarczego.
Ubezpieczenia w USA są również skomplikowane: Medicaid ma około 50 różnych dróg kwalifikowalności, beneficjenci Medicare o niskich dochodach są również objęci Medicaid, świadczenia Medicare są wystarczająco ograniczone, ponieważ większość zarejestrowanych ma ubezpieczenie wtórne, a większość nieubezpieczonych dzieci kwalifikuje się do Medicaid lub Program ubezpieczenia zdrowotnego dzieci (CHIP), ale nie są zapisani. Amerykanie przerzucają różne programy ubezpieczeniowe w zależności od ich wieku, statusu rodzicielskiego, zatrudnienia, dochodów i chorób. Nic dziwnego, że amerykańska opieka medyczna jest często określana jako niesystemowa .
Gdy koszty opieki medycznej wzrosły, dostęp Amerykanów do ubezpieczenia zdrowotnego osłabł
[podobne: imperium zmysłów, cyklopiroksolamina, dewocjonalia kraków ]

Tags: , ,

No Responses to “Niedokończona podróż – stulecie reformy systemu opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych ad”

  1. Tan Stallion Says:

    Co roku co innego pisza

  2. Take Away Says:

    [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu pielęgniarka[...]

  3. Miłosz Says:

    natury opatentowac biznes nie moze

Powiązane tematy z artykułem: cyklopiroksolamina dewocjonalia kraków imperium zmysłów