olej arganowy na włosy i inne sposoby
Oleje :Arganowy, jojoba, kokosowy, lniany i inne sposoby na zdrowe wlosy…

Niedokończona podróż – stulecie reformy systemu opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych cd

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

W latach 1987-2010 liczba nieubezpieczonych mieszkańców wzrosła z 31 milionów (12,9% populacji) do 50 milionów (16,3%). Przyrostowe zasady przyjęte w celu rozszerzenia dostępu do ubezpieczeń nie nadążały za dużą liczbą Amerykanów, którzy utracili zasięg pracodawcy. Ani sieć bezpiecznych ośrodków zdrowia społeczności, szpitali i innych usługodawców, którzy dbają o nieubezpieczonych. Nieubezpieczeni pacjenci są finansowymi przegranymi dla zakładów opieki zdrowotnej i w konsekwencji napotykają na poważne bariery w opiece – rzeczywistość podkreślona przez ustawę z 1986 r., Która miała na celu powstrzymanie szpitali przed zatopieniem pacjentów, którym brakowało zasięgu. Dostawcy, którzy widzą wielu nieubezpieczonych pacjentów, są w rzeczywistości karani finansowo za ich współczucie. Pomimo rosnącej liczby nieubezpieczeni często zanikają w ostatnich dziesięcioleciach z publicznego widzenia. Zmiana politycznych powiązań, otrzeźwiające dziedzictwo poprzednich nieudanych wysiłków reformatorskich oraz ograniczona moc wyborcza nieubezpieczonych zepchnęła reformę służby zdrowia w dół agendy kongresu. Jednak bezczynność federalna wywołała wysiłki państwowe. Żadne państwo nie uzyskało powszechnego zasięgu, ale niektóre z nich osiągnęły znaczny wzrost w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. A przełomowa ustawa z 2006 r. Z Massachusetts stanowiła polityczny i polityczny plan reformy systemu opieki zdrowotnej.
W 2010 r. Prezydent Barack Obama i większość demokratów w Kongresie wykorzystali ten projekt i wnioski z wcześniejszych niepowodzeń reformatorskich, by wygrać przejście ustawy o ochronie pacjenta i przystępnej cenie (ACA) – historyczne osiągnięcie. Szeroki zakres ACA – obejmujący dotacje dla nieubezpieczonych, ekspansja Medicaid, nowe ubezpieczenia, indywidualne i pracownicze zlecenia, regulacje rynku ubezpieczeniowego i wiele więcej – zerwał z inkrementalizmem ostatnich dziesięcioleci.4 Po pełnym wdrożeniu ACA Szacuje się, że 30 milionów ludzi zyska ochronę ubezpieczeniową, a ubezpieczeni Amerykanie otrzymają ważne nowe zabezpieczenia, takie jak zakaz stosowania dożywotnich limitów dolara na świadczenia ubezpieczeniowe. ACA przybliża Stany Zjednoczone do ideału, że wszystkie osoby, niezależnie od stanu zdrowia i dochodów, powinny mieć dostęp do ubezpieczenia zdrowotnego.
Mimo to ACA podkreśla ograniczenia amerykańskiej polityki zdrowotnej. Nawet jeśli planowane cele rekrutacyjne ACA zostaną spełnione, 30 milionów osób pozostanie nieubezpieczonych za dziesięć lat. To przełomowe prawo pozostawi połowę nieubezpieczonych bez pokrycia, co pokazuje, jak trudna jest polityka reformy amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej i jak daleko jeszcze musimy się posunąć, aby osiągnąć uniwersalizm.
Koszty
Przez większość XX wieku koszty opieki zdrowotnej nie były kwestią polityki publicznej. Wydatki na opiekę medyczną postrzegano jako inwestycję w zdrowie kraju. Prywatne plany ubezpieczeniowe, które w dużej mierze zaspokajały interesy lekarzy i szpitali, ograniczały koszty. Również Medicare wdrożyło hojną politykę płatności, częściowo po to, aby z korzyścią dla branży medycznej i tym samym zapewnić pomyślny start programu.
Inwestowanie w technologie medyczne przyniosło znaczne korzyści, takie jak zmniejszenie śmiertelności z powodu chorób serca. Ale od 1970 r. Nadmierne wydatki na opiekę zdrowotną są postrzegane jako poważny problem zagrażający budżetom rządowym i dochodom pracodawców
[przypisy: nfz poznań przeglądarka, nortryptylina, tymoleptyki ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: nfz poznań przeglądarka nortryptylina tymoleptyki