olej arganowy na włosy i inne sposoby
Oleje :Arganowy, jojoba, kokosowy, lniany i inne sposoby na zdrowe wlosy…

Niedokończona podróż – stulecie reformy systemu opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych czesc 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W odpowiedzi amerykańscy decydenci sformułowali szeroką gamę odpowiedzi.5 Prezydent Richard Nixon wprowadził kontrolę cen w sektorze opieki zdrowotnej i promował organizacje opieki zdrowotnej (HMO). Podczas prezydentury Geralda Forda, Kongres przygotował planowanie zdrowotne, w tym agencje zajmujące się systemami opieki zdrowotnej oraz wymagania dotyczące świadectwa potrzeb, które miały na celu racjonalizację wykorzystania zasobów i ograniczenie ekspansji placówek medycznych. Prezydent Jimmy Carter usiłował i nie zdołał wygrać przejścia do planu ograniczenia kosztów szpitalnych; przemysł szpitalny zamiast tego wprowadził krótkotrwały dobrowolny wysiłek pod przymusem. Administracja Reagana wspierała spodziewane wypłaty szpitali przez Medicare, a podczas administracji prezydenta George a HW Busha Kongres uchwalił dla lekarzy terminarz opłat Medicare. Administracja Clintona zaproponowała zarządzaną konkurencję w ramach budżetu. Administracja Obamy podkreśliła reformę systemu dostaw i płatności. Niektóre z tych propozycji miały na celu ograniczenie wydatków w całym systemie opieki zdrowotnej. Jednak kontrola kosztów została zdefiniowana w dużej mierze jako problem budżetowy, co oznacza, że administracja prezydencka i Kongres często koncentrują się jedynie na ograniczaniu wydatków federalnych. Oszczędności z tytułu Medicare od lat 80. są stałym elementem prawodawstwa dotyczącego redukcji deficytu.
W przypadku braku kontroli systemowej prywatni płatnicy musieli ograniczyć wydatki na Amerykanów, których nie obejmują programy rządowe. Rzeczywiście, duża część amerykańskiej polityki zdrowotnej jest skutecznie przekazywana prywatnym podmiotom, które pomagają kierować kierunkiem zmian. Pracodawcy stosowali różne strategie ograniczania kosztów na przestrzeni lat, począwszy od przeniesienia pracowników do HMO i polegania na selektywnych kontraktach z dostawcami w celu zapewnienia niższych stawek płatności w celu przyjęcia planów wymagających dużych odliczeń i wymagających większego podziału kosztów.
Zwiększenie podziału kosztów i przejście od kompleksowego do katastroficznego zasięgu opiera się na wątpliwej idei, że pacjenci mogą i powinni działać jak konsumenci na innych rynkach. W kraju o ogromnej populacji nieubezpieczonej, wiara, że Amerykanie są nadmiernie ubezpieczeni, dziwnie się zakorzeniła. Różne środki ograniczające koszty – w tym limity zarządzane – opieki – również podważają kliniczną autonomię lekarzy.
Amerykańska polityka zdrowotna, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, była wysoce innowacyjna w zakresie tworzenia nowych organizacji i metod płatności. Obecnie pracodawcy, ubezpieczyciele oraz rządy stanowe i federalne przyjmują reformy systemu płatności i systemów wartości opartych na wartościach, takie jak odpowiedzialne organizacje opiekuńcze, które starają się odwrócić tradycyjne zachęty finansowe, aby zapewnić więcej usług. Reformy te mają kluczowe znaczenie dla wizji ograniczania kosztów ACA.
Amerykanie uspakajają się, że chociaż Stany Zjednoczone nie zapewniły powszechnego zasięgu i przystępnej opieki, to przynajmniej jakość naszego systemu opieki zdrowotnej była znakomita. Od lat siedemdziesiątych badania coraz częściej kwestionują to założenie, pokazując, że jakość opieki w Stanach Zjednoczonych jest niespójna, często niewystarczająca i różni się w zależności od położenia geograficznego – problemów, z którymi borykają się również inne kraje. Podkreślając potencjał oszczędności poprzez ograniczenie marnotrawstwa usług, odkrycia te zwiększyły zainteresowanie polityków ograniczaniem kosztów opieki zdrowotnej
[przypisy: polineo, dewocjonalia kraków, sanvita knurów ]

Tags: , ,

No Responses to “Niedokończona podróż – stulecie reformy systemu opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych czesc 4”

 1. Konstanty Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do Trener osobisty[...]

 2. Kaja Says:

  Po raz pierwszy ktoś mówi, jak jest w rzeczywistości

 3. Zero Charisma Says:

  [..] Cytowany fragment: boldenone undecylenate[...]

 4. Mr. Thanksgiving Says:

  Lepiej dmuchać na zimne

 5. Flakes Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: akcesoria stomatologiczne[...]

 6. Mia Says:

  Hej mam nawracający problem z synkiem

Powiązane tematy z artykułem: dewocjonalia kraków polineo sanvita knurów