olej arganowy na włosy i inne sposoby
Oleje :Arganowy, jojoba, kokosowy, lniany i inne sposoby na zdrowe wlosy…

Ostrzeżenie: Leki antykoncepcyjne mogą powodować bóle polityczne cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W ostatnim dziesięcioleciu religijnie stowarzyszone organizacje posiadały prawie jedno na pięć łóżek szpitalnych w USA, 4 i ograniczenia doktrynalne w szpitalach świeckich wzrastają z powodu rosnących fuzji z szpitalnymi systemami religijnymi.5 Wizja przestrzeni publicznej, w której każda praktyka religijna kwitnie może szybko stać się takim, w którym narzuca się jedną doktrynę religijną. Instytucje sprzeciwiające się nowej polityce twierdzą, że nadal są powiązane finansowo z korzyścią antykoncepcyjną, w sprzeczności z ich doktryną. Ale Amerykanom zwykle nie udaje się twierdzić, że wykorzystanie ich funduszy wbrew ich religijnym poglądom narusza ich konstytucyjne lub statutowe prawa: na przykład oskarżeni o podatki zostali uderzeni przez sądy, nawet jeśli sprzeciwiali się nakazał zabicie w formie kary śmierci lub wojny. A zarzuty w tym przypadku są jeszcze bardziej wątłe: katolickie szpitale i uniwersytety nie muszą płacić za ochronę antykoncepcyjną. Niemniej jednak pokrycie w pakiecie świadczeń ogólnych jest uznawane za niedopuszczalny współudział. Zgodnie z tą logiką, każda korzyść, którą pracownik mógłby wykorzystać do popełnienia czynu sprzecznego z doktryną instytucjonalną, może zostać wstrzymana – w tym, jak się wydaje, zwykłą pensją.
Biorąc pod uwagę brak wcześniejszych kontrowersji dotyczących przepisów państwowych dotyczących ubezpieczenia antykoncepcyjnego oraz nowych wysiłków zmierzających do ograniczenia praw reprodukcyjnych – począwszy od poprawek dotyczących osobowości , przyznających jaja zapłodnione, te same prawa, co dzieci żyjące z życiem, do obowiązkowej ultrasonografii przezpochwowej przed wyrażeniem zgody na aborcję , do zniesienia badań przesiewowych na raka i chorób przenoszonych drogą płciową w organizacjach, które osobno świadczą prywatne usługi aborcyjne finansowane ze środków prywatnych – niektórzy obserwatorzy charakteryzują debatę na temat zasięgu antykoncepcji jako wojny z kobietami. Ale inni wskazują na spory dotyczące modlitwy w szkołach, pokazy świąteczne na ziemiach publicznych i wymagające od organizacji pomocy USA oferowania usług antykoncepcyjnych ofiarom gwałtu w strefach wojennych jako dowód wojny z religią.
Zdajmy sobie sprawę, że obecna debata dotyczy zdrowia publicznego i antykoncepcji. Ale jednocześnie, biorąc pod uwagę bitwę o ramowanie, rozważmy poważnie bardziej trwałe pytanie o naszą przestrzeń publiczną: czy każda instytucja religijna i wyznawca może działać tak, by narzucać innym, czy też każda osoba jest wolna od narzucony do tego stopnia, że dusi niektórych, którzy będą działać. Ta debata zasługuje na coś więcej niż tylko stronnicze odgryzienia i slogany. Być może Friess nie było zbyt daleko, a najlepszym lekarstwem na dzisiejsze antykoncepcyjne bóle głowy jest dla całego kraju zażywanie dwóch aspiryny i zwalnianie po wyborach.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł (10.1056 / NEJMp1202701) został opublikowany 14 marca 2012 r. O godz.
Author Affiliations
Z School of Law oraz School of Medicine and Public Health, University of Wisconsin, Madison.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
Komisja ds. Równych Szans dla Zatrudnienia. Decyzja w sprawie antykoncepcji (http://www.eeoc.gov/policy/docs/decision-contraception.html).

2. Charo RA. Odmowa świadczenia usług opieki zdrowotnej, przepisanie, odesłanie lub poinformowanie: profesjonalizm i sumienie. Washington, DC: American Constitution Society for Law and Policy, 2007 (http://www.acslaw.org/sites/default/files/Charo_-_Health_Care_Refusals.pdf).

3. Bolstad E. Rubio na Florydzie naciska na zasady dotyczące antykoncepcji zgodnie z prawem opieki zdrowotnej. McClatchy Newspapers Washington Bureau. 5 lutego 2012 r.

4. Uttley L., Pawelko R. Brak zobowiązań: publiczne finansowanie religijnie sponsorowanych szpitali w Stanach Zjednoczonych. MergerWatch Project, 2002 (http://www.mergerwatch.org/mergerwatch-publications).

5. Abelson R. Katolickie szpitale rozszerzają się, wiążą się więzy religijne. New York Times. 20 lutego 2012 r .: A1.

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (4)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: seboradin fitocell, objawy pozapiramidowe, sanvita knurów ]

Tags: , ,

No Responses to “Ostrzeżenie: Leki antykoncepcyjne mogą powodować bóle polityczne cd”

 1. Sugar Man Says:

  ona zawiera maslan sodu

 2. Digger Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do Chirurgia laserowa[...]

 3. Grave Digger Says:

  Chcecie omega-3, to jest chia

 4. Candy Butcher Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: materac do spania[...]

 5. Marianna Says:

  lekarz u którego się leczę nie chce obniżyć mi dawki leku

Powiązane tematy z artykułem: objawy pozapiramidowe sanvita knurów seboradin fitocell