olej arganowy na włosy i inne sposoby
Oleje :Arganowy, jojoba, kokosowy, lniany i inne sposoby na zdrowe wlosy…

Reakcja rezydentów na przepisy dotyczące czasu pracy – badanie krajowe

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Rola rezydenta lekarza ewoluowała znacznie w ciągu ostatniego stulecia. William Stewart Halsted, któremu przypisuje się rozwijanie wczesnego systemu edukacji medycznej absolwentów w Stanach Zjednoczonych, wymagał od swoich mieszkańców 362 dni w roku. Jednak w przeciwieństwie do praktykantów Halsteda, którzy mieszkali w szpitalach, w których pracowali, dzisiejsi mieszkańcy pierwszego roku (stażyści) muszą stosować się do różnych ograniczeń pracy, w tym do spędzania nie dłużej niż 16 kolejnych godzin w szpitalu. Krajowa regulacja godzin dyżurów rezydentów nastąpiła w odpowiedzi na uznanie, że zmęczenie wydłużonymi godzinami pracy może prowadzić do błędów i kompromisu w opiece nad pacjentem1, a także może prowadzić do zmniejszenia dochodu z edukacji. Ostatecznie, wrażliwa równowaga między opieką nad pacjentem a edukacją – biorąc pod uwagę, że mieszkańcy są stażystami – pozostaje na czele tej dyskusji.
W 2003 r. Rada ds. Akredytacji dla Absolwenta Edukacji Medycznej (ACGME) wdrożyła pierwszą krajową regulację czasu pracy, ustanawiając 80-godzinny tydzień pracy. W 2008 r. Instytut Medycyny zalecił dodatkowe ograniczenia czasu pracy i zwiększenie bezpośredniego nadzoru mieszkańców w celu poprawy bezpieczeństwa pacjentów. Zasugerował także, że jeśli ACGME i instytucje sponsorujące nie wprowadzą zmian, Wspólna Komisja lub Urząd ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (OSHA) powinien prawdopodobnie wkroczyć w celu uregulowania godzin przebywania mieszkańców. Amerykańska opinia publiczna poparła również dalsze regulacje
W odpowiedzi na te naciski, grupa zadaniowa ds. Czasu pracy ACGME wdrożyła w lipcu 2011 r. Najnowsze wymogi wspólnego programu dotyczące godzin pracy i nadzoru dla rezydentów. Przed wdrożeniem tych wymogów dwa duże krajowe badania wykazały, że dyrektorzy programów i mieszkańcy mieli mieszane potencjalny wpływ proponowanych zmian – obawiając się konkretnie, że zwiększona częstotliwość przekazywania i utraty ciągłości może mieć negatywny wpływ na opiekę nad pacjentem. Ponadto obawiano się, że skrócone godziny pracy, szczególnie stażystów, zaszkodziłyby edukacji i nie przygotowałyby stażystów do mniejszych ról starszych, nadzorczych. 3.4 Aby zrozumieć, czy obawy te stały się rzeczywistością w ciągu roku po przyjęciu zmian, przeprowadziliśmy kolejne badanie krajowe mieszkańców.
Do udziału w ankiecie zaproszono wszystkie 682 instytucje sponsorujące akredytowanych programów akredytowanych przez ACGME w Stanach Zjednoczonych, które zostały zatwierdzone przez instytutowy zespół kontrolny w szpitalu Rhode Island. W odniesieniu do każdej witryny, wyznaczony urzędnik instytucjonalny (DIO), który jest odpowiedzialny za nadzorowanie wszystkich programów ACGME w instytucji, skontaktował się za pośrednictwem poczty e-mail, aby zaprosić stażystów do udziału w ankiecie. Pełna lista adresów e-mail dla wszystkich DIO została zebrana z publicznie dostępnej bazy danych ACGME. Poprosiliśmy o odpowiedzi w celu uzyskania zgody lub odmowy uczestnictwa instytucjonalnego i wysłaliśmy pocztą elektroniczną prośby trzy razy, aby zachęcić do maksymalnego uczestnictwa. Gdy instytucja wyraziła na to zgodę, wysłaliśmy e-mailem hiperłącze do ankiety do DIO, wraz z wyjaśnieniem ankiety, w celu dystrybucji do wszystkich ich mieszkańców w okresie od grudnia 2011 r. Do lutego 2012 r.
[podobne: seboradin fitocell, badoo gorzów, przegladarka skierowań ]

Tags: , ,

No Responses to “Reakcja rezydentów na przepisy dotyczące czasu pracy – badanie krajowe”

 1. Grzegorz Says:

  Co roku co innego pisza

 2. Dorota Says:

  [..] Cytowany fragment: chirurg stomatolog warszawa[...]

 3. Klaudia Says:

  zwiększając podaż wapnia, tylko pogłębi się te objawy

 4. Dropkick Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do hologramy cena[...]

 5. Chicago Blackout Says:

  z wyrostkiem nie ma żartów

 6. Vagabond Warrior Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: lifestyle[...]

 7. Borys Says:

  Trzeba przede wszystkim dbać o siebie i zdrowe nawyki

Powiązane tematy z artykułem: badoo gorzów przegladarka skierowań seboradin fitocell