olej arganowy na włosy i inne sposoby
Oleje :Arganowy, jojoba, kokosowy, lniany i inne sposoby na zdrowe wlosy…

Sankcje nad zagrożonym dostępem do opieki – decyzja Douglasa ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ustne argumenty miały miejsce w dniu otwarcia kadencji 2011-2012 Trybunału. Jeden z bardziej pamiętnych notatek amicus przedstawionych w imieniu dostawców i beneficjentów Medicaid pochodzi od członków Kongresu i byłych urzędników DHHS, którzy podkreślili, że podczas projektowania ustawodawstwa medicaid Kongres od dawna opierał się na zasadzie Shaw dotyczącej dostępności konstytucyjnego prawa działania pod klauzulą supremacji i dlatego nigdy nie widziałem powodu, aby zająć się tą kwestią. DHHS amici zwrócił także uwagę, że kongres stale chroni CMS pod względem egzekwowania prawa oraz że system nadzoru CMS nie zapewniał możliwości, dzięki której beneficjenci i dostawcy, którzy ponieśliby szkodę, mogliby powoływać się na ochronę agencji. Miesiąc po debiucie CMS zatwierdził niektóre cięcia w Kalifornii; pytanie stało się tym, co zrobiłby Trybunał. Zasadniczo puntował, pozostawiając na razie zasadę Shaw, wysyłając ją z powrotem do dalszego rozwoju. Pisząc o pięcioosobowej większości składającej się z czterech liberalnych członków Trybunału i sędziego Anthony ego Kennedy ego, sędzia Stephen Breyer zauważył, że zatwierdzenie CMS nie sprawiło, że sprawa jest dyskusyjna, ale umieściła ją w innej pozycji , właśnie dlatego, że agencja federalna działał. Chociaż sądy mogą jeszcze dojść do wniosku, że decyzja CMS sama była sprzeczna z prawem federalnym, ta ostatnia zmiana zmieniła cielesność sprawy w stopniu wystarczającym do uzasadnienia zwolnienia niższych orzeczeń sądu i nakazania nowych argumentów na temat właściwego sposobu postępowania – czy kontynuować działanie przeciwko państwu lub zastąpienie sprawy nowym, bezpośrednim wyzwaniem dla samej decyzji CMS.
Sędzia główny John Roberts, pisząc sprzeciw wobec siebie i sędziów Antonina Scalii, Samuela Alito i Clarence a Thomasa, argumentował, że pytanie w sprawie odwołania – zastosowanie Klauzuli Supremacji w celu uzyskania dostępu do sądów – pozostało najważniejszym, pomimo decyzji CMS . Roberts doszedł do wniosku, że zgodnie z prawem, takim jak statut równego dostępu Medicaid, którego egzekwowanie zostało wyraźnie przypisane agencji federalnej, brak ustawowego prywatnego prawa do czynu zakazuje osobom fizycznym dochodzenia ochrony sądowej przed bezprawnym postępowaniem państwa. Według mniejszości, Klauzula Supremacji nie jest źródłem żadnych praw federalnych , ale raczej prostym napomnieniem, które w konflikcie między prawem federalnym a państwowym jakikolwiek Kongres mówi. Roberts nie rozmawiał ani o Shawie, ani o Walshu, dwóch – przypadków, w których główne amerykańskie gałęzie przemysłu zezwoliły na proces sądowy zgodnie z Klauzulą Najwyższości.
Gdzie ta decyzja nie ma znaczenia. Na razie zachowuje zasadę Shaw, że zgodnie z Konstytucją prywatne partie, które stają w obliczu szkód ze strony działań państwa, które są sprzeczne z prawem federalnym, mogą zwrócić się do sądów o pomoc, nawet jeśli Kongres nie wyraził tego wprost w ustawie. Niewątpliwie, to pytanie powróci, albo w śledztwie w Kalifornii, albo w innym miejscu. Decyzja Trybunału o wysłuchaniu apelacji Douglasa zasygnalizowała jego zainteresowanie tą sprawą, a sama sprawa ujawniła rozziewaną przepaść między zasadą Shaw a innymi przypadkami, w których Trybunał pozornie zawęził prawo dostępu do sądów zgodnie z ustawami o wydatkach socjalnych .
To, czy stanowisko sędziego Kennedy ego w tej sprawie sygnalizuje, w jaki sposób Trybunał może dostosować się do wyzwania, które przed chwilą wysłuchało, do konstytucyjności ustawy o przystępnej cenie, Florida v HHS, czy ktoś ma przypuszczenia. Rzeczywiście, sprawy dotyczą różnych zagadnień konstytucyjnych: w jednym – zakresu uprawnień Kongresu do ustalania warunków dostępu do sądów, z drugiej – uprawnień Kongresu do wprowadzania przepisów socjalnych. Ale na razie beneficjenci Medicaid borykający się z zagrożeniem dla zdrowia i bezpieczeństwa nadal będą mieli takie same prawa jak linie lotnicze, które mają do czynienia z grzywnami cywilnymi.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł (10.1056 / NEJMp1202223) został opublikowany 28 marca 2012 r. O godz.
Author Affiliations
Z Departamentu Polityki Zdrowotnej, George Washington University School of Public Health and Health Services, Washington, DC.

Materiał uzupełniający
Referencje (4)
1. 132 US 1204 (2012)

2. 463 US 85, 97 (1983)

3. 538 US 644 (2003)

4. 42 USC §1396a (a) (30) (A)

Zamknij odniesienia
Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: pioch kartuzy, badoo gorzów, koagulacja na podczerwień ]

Tags: , ,

No Responses to “Sankcje nad zagrożonym dostępem do opieki – decyzja Douglasa ad”

  1. Mad Rascal Says:

    Sprawdź czy z trzustka wszystko ok

  2. Vagabond Warrior Says:

    [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: psycholog w Rzeszowie[...]

  3. Kinga Says:

    Lepiej dmuchać na zimne

Powiązane tematy z artykułem: badoo gorzów koagulacja na podczerwień pioch kartuzy