olej arganowy na włosy i inne sposoby
Oleje :Arganowy, jojoba, kokosowy, lniany i inne sposoby na zdrowe wlosy…

Specyficzne dla wieku zakresy referencyjne dla antygenu specyficznego dla prostaty surowicy u czarnych mężczyzn

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Przy 317 000 nowych przypadkach i 41 000 zgonów przewidzianych na rok 1996, rak prostaty jest obecnie najczęstszym nowotworem i drugą najczęstszą przyczyną zgonów z powodu raka wśród mężczyzn w Stanach Zjednoczonych.1 W przypadku czarnych statystyki są jeszcze bardziej otrzeźwiające, z większą częstością występowania choroby, wyższe prawdopodobieństwo rozpoznania w bardziej zaawansowanym stadium choroby i niższy wskaźnik przeżycia po dostosowaniu do stadium choroby niż wśród białych. American Cancer Society, American Urological Association i American College of Radiology dokonały kontrowersyjne zalecenie, aby wszyscy mężczyźni powyżej 50. roku życia mieli coroczne badanie krwi na obecność antygenu specyficznego dla prostaty (PSA) oraz badanie na odbytnicy w celu zbadania raka prostaty. U czarnych mężczyzn i mężczyzn z wywiadem rodzinnym w kierunku raka gruczołu krokowego zaleca się rozpoczęcie badań w wieku 40.3,4 lat. Niewiele jednak wiadomo o zastosowaniu testów PSA w badaniach przesiewowych czarnych mężczyzn w kierunku raka prostaty. PSA jest proteazą serynową wytwarzaną przez komórki nabłonkowe prawidłowej, hiperplastycznej i rakowatej tkanki prostaty.5 Ponieważ enzym nie jest swoisty dla raka gruczołu krokowego, test PSA ma wysoką częstość fałszywie dodatnią, gdy jest stosowany jako narzędzie przesiewowe.6 Tylko 26 procent mężczyzn z poziomem PSA w surowicy od 4,1 do 9,9 ng na mililitr ma raka prostaty na biopsji.7
U mężczyzn bez raka prostaty poziomy PSA wzrastają z wiekiem, głównie z powodu zwiększenia objętości prostaty z powodu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Fakt ten doprowadził Oesterlinga i in. opracować zakresy referencyjne dla wieku dla białych mężczyzn z hrabstwa Olmsted w stanie Minnesota8. Inne grupy zgłosiły normalne zakresy referencyjne podobne do ich, wszystkie oparte na przeważnie białych populacjach mężczyzn bez raka prostaty i wszystkie zaprojektowane w taki sposób, że test miałby 95 specyficzność procentowa.9-11 Stosowanie tych zakresów może zmniejszyć liczbę biopsji gruczołu krokowego o 22 procent u mężczyzn w wieku powyżej 70 lat, jednocześnie potencjalnie zwiększając czułość testu PSA u młodszych mężczyzn, którzy najprawdopodobniej skorzystają z leczenia.
Rasa może również być ważnym czynnikiem w ustawianiu zakresu odniesienia. Niedawne badania wykazały, że populacja zdrowych Japończyków miała niższe wartości PSA niż grupa białych mężczyzn w podobnym wieku.13 Stwierdziliśmy, że czarni z nowo zdiagnozowanym rakiem prostaty mają wyższe poziomy PSA niż białe, nawet po dostosowaniu do etapu, objętości oraz stopień guza i wiek pacjenta.14 Aby test PSA miał podobną czułość u czarnych, normalny zakres odniesienia może być wyższy niż dla białych.
W tym badaniu staraliśmy się określić rozkład poziomów PSA w surowicy w dużej populacji czerni i bieli zarówno z rakiem prostaty, jak i bez niego. Wszyscy badani mężczyźni byli w amerykańskim systemie wojskowym, gdzie istnieje równy dostęp do opieki zdrowotnej. Wszystkie testy PSA przeprowadzono w tym samym laboratorium tą samą metodą. Oceniliśmy czułość i swoistość różnych zakresów referencyjnych: aktualnie wykorzystywanego zakresu (0 do 4,0 ng na mililitr); przedziały specyficzne dla wieku w oparciu o specyfikę testu w białkach8; podobny zestaw zakresów w oparciu o dane z czarnych; oraz zestaw przedziałów specyficznych dla wieku w oparciu o dane od czerniaka z rakiem prostaty, w którym czułość była utrzymywana na poziomie 95 procent w celu zmaksymalizowania wykrywania raka.
Metody
Sterownica
Od stycznia 1991 r. Do maja 1995 r. 14 826 mężczyzn w wieku od 40 do 79 lat otrzymało łącznie 53 789 testów PSA w ośrodku Walter Reed Army Medical Center w ramach ogólnych badań lekarskich
[więcej w: koagulacja na podczerwień, fala uderzeniowa katowice, tytoń papierosowy 1kg ]

Tags: , ,

No Responses to “Specyficzne dla wieku zakresy referencyjne dla antygenu specyficznego dla prostaty surowicy u czarnych mężczyzn”

 1. Luiza Says:

  Przerazajace to…

 2. Houston Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do leczenie kanałowe poznań[...]

 3. Tadeusz Says:

  Zrobiłem to badanie.

 4. Cezary Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: odżywki sklep[...]

 5. Neophyte Believer Says:

  Czasami to po prostu jakiś drobny uraz

 6. Karolina Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu sklep ekologiczny[...]

 7. Washer Says:

  Dwóch lekarzy mnie zbyło, wyraźnie nie chcieli tego kłopotu.

Powiązane tematy z artykułem: fala uderzeniowa katowice koagulacja na podczerwień tytoń papierosowy 1kg